EKİP
Çayan Demirel Yönetmen, Yapımcı

1977 yılında İstanbul'da doğan Çayan Demirel, İktisat Fakültesi'ni bitirdikten sonra 2000 yılında sözlü tarih çalışmaları ile belgesel sinemaya adım attı. Dersim katliamını konu alan 38 adlı belgeselini 2006'da tamamladı ve 2008'de Surela Film Yapım şirketini kurdu. 2009 yılında tamamladığı ve Diyarbakır 5 No'lu cezaevinde yaşananları gözler önüne seren belgeseli 5 No'lu Cezaevi: 1980-84 çeşitli festivallerden En İyi Belgesel Film dalında ödüller aldı. Ardından aynı zamanda akrabası olan tıp doktoru ve Kürt hareketinin önde gelen isimlerinden Sait Kırmızıtoprak'ın hayatını anlattığı Dr. Şivan belgeseline imza attı. Son olarak 2015 yılında Ertuğrul Mavioğlu ile birlikte Bakur belgeselinin yönetmenliğini yaptı.

Koray Kesik Görüntü Yönetmeni

Sinema yolculuğuna 1994 yılında VTR'de kamera asistanı olarak başlayan Koray Kesik, ilk belgesel film kameramanlığına Bahriye Kabadayı ve Mustafa Varlık'ın Son Eller filmi ile başladı. Daha sonra İlhan Amca, Rumokulları, Ege'yi Düşünmek, Cumhuriyetin Hayalleri, Devrimci Gençlik Köprüsü gibi belgesel filmlerinin görüntü yönetmenliğini yapan Kesik, Surela Film Yapım çatısı altında ise 38, 5 No'lu Cezaevi, Dr. Şivan, Yıldız Alpar, Bakur filmlerinin görüntü yönetmenliğini yapmış ve aynı zamanda Türkiye'de üretilen onlarca belgesel filmin görüntü yönetmenliğini de üstlenmiştir. 

Ayşe Çetinbaş Yapımcı

Yapımcı ve yönetmen Ayşe Çetinbaş çeşitli ulusal ve uluslararası belgesel film projelerinde yapım asistanlığı yaptıktan sonra 2009 yılında yapımcılığını üstlendiği ‘5 Nolu Cezaevi:1980-84’ belgeseli ile Antalya Altın Portakal, SİYAD ve Ankara Film Festivalleri’nde En İyi Belgesel Ödülünü almıştır. Çetinbaş’ın yönettiği ilk belgeseli ise ‘Yıldız Alpar: Bedii Raks'tan Bugüne’ dir. En son Benim Çocuğum filminin yapımcılığını üstlenmiştir. 2009’dan beri BSB’nin düzenlemiş olduğu Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali’nin yürütme kurulunun aktif üyesidir. Surela Film Yapım çatısı altında Gökçe İnce ile beraber yapımcılık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gökçe İnce Yapımcı, Kurgu

Belgesel sinemacı ve kurgucu Gökçe İnce çeşitli belgesellerde farklı görevlerde çalıştı. Yardımcı yönetmenliğini ve kurgusunu yaptığı belgesel film Müezzin 2009 yılında Karlovy Vary ve Sarajevo Film Festivalleri'nde gösterildi. 2013 yılı yapımı Benim Çocuğum belgeselinin kurgusunu yapan İnce, şu anda Surela Film Yapım çatısı altında Ayşe Çetinbaş ile beraber yapımcılık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Melike Ölker Yapım Asistanı

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisi olan Melike Ölker, 2014 yılında yayın hayatına başlayan feminist bir edebiyat, kültür ve sanat dergisi olan Deli Kadın Dergi’nin yayıncı ekibinde yer almıştı ve ardından çeşitli online mecralarda editör olarak çalışmıştır. 2016 yılından beri Documentarist İstanbul Belgesel Günleri ve Hangi İnsan Hakları Film Festivali’nin konuk ağırlama koordinatörlüğünü yapmasının yanı sıra Surela Film Yapım’da yapım asistanı olarak çalışmaktadır.